Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
„Facebook“ paskyraInterneto svetainė„Twitter“ paskyra
Savaitės skaičius

~130 tūkst. – tiek migrantų atvyko per Viduržemio jūrą į Europos Sąjungą nuo šių metų pradžios. Tai daugiau nei per visą pirmąjį praėjusių metų pusmetį.
Europos Komisijos veiksmų planas siekiant išsaugoti Šengeno zoną.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

50-70 mlrd. eurų – skaičiuojama, kad tiek lėšų į ES šalių biudžetus kasmet nesumoka pelno mokesčio vengiančios įmonės. Palyginimui, šiemet planuojamos Lietuvos biudžeto pajamos – 8 mlrd. eurų.

Savaitės citata

Oskaro laureatas Leonardo DiCaprio:
„Klimato kaita vyksta tiesiog dabar. Tai skubiausiai spręstina grėsmė, iškilusi visai mūsų rūšiai, mums reikia dirbti drauge ir liautis delsti.“

Konferencija „Rusijos europinių pamatų stiprinimas“

Praėjus metams po Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo, ALDE grupė Europos Parlamente bei daugybė Rusijos demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovų kovo 1 dieną Europos Parlamente susirinko drauge prisiminti jo kovą už laisvę, teigdami, jog geriausias būdas europiečiams paminėti Boriso Nemcovo atminimą – tai tęsti jo kovą už taikią, laisvą ir demokratišką Rusiją.
Surengtoje konferencijoje „Rusijos europinių pamatų stiprinimas“ dalyvavo buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas, Boriso Nemcovo dukra Žana, kiti Rusijos opozicijos politikai, Europos Parlamento nariai ir kiti garbūs svečiai.
Diskusijoje Petras Auštrevičius teigė: „Jau eilę metų Rusijos opozicija yra persekiojama visais įmanomais būdais, įskaitant asmeninius grasinimus ir įžeidinėjimus. ES privalo reikalauti Rusijos gerbti savo pačios įsipareigojimus demokratijai ir žmogaus teisėms. Rusijos opozicinių partijų teisės turi būti gerbiamos“.
Renginio vaizdo įrašas.

ALDE grupė ragina pradėti tarptautinį tyrimą, kuris padėtų išsiaiškinti tiesą dėl Nemcovo nužudymo

Europos Parlamente vykusiame renginyje Borisui Nemcovui atminti ALDE grupės vadovas Guy Verhofstadtas teigė:
„Šiandien mes susirinkome gedėti dėl Boriso Nemcovo netekties ir toliau tęsti jo kovą dėl laisvesnės ir demokratiškesnės Rusijos. Praėjus vieniems metams po jo mirties daugelis klausimų dėl žios žmogžudystės lieka neatsakyti.
Kadangi Kremliaus tyrimas buvo abejotinos kokybės ir neįnešė jokio aiškumo, niekam nepateikti kaltinimai, akivaizdu, kad mums reikia tarptautinio spaudimo reikalaujant išsamaus tyrimo, padėsiančio išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko tą dieną.
Tuo pačiu metu, Taryba turėtų veikti, kad būtų priimtos griežtesnės, tikslinės sankcijos, nukreiptos prieš tuos asmenis, kurie praėjusiais metais įrašė B.Nemcovą į taikinių sąrašą, o dabar tą patį daro su Michailu Kasjanovu. Prezidentas Putinas turi pareigą apsaugoti visus Rusijos piliečius, nepaisant jų politinių pažiūrų“.

Pristatyta ataskaita „Kadyrovas – grėsmė Rusijos saugumui“

Europos Parlamente kovo 1 dieną, renginių Borisui Nemcovui metu, įvyko vieno iš Rusijos liberalų lyderio Ilja Jašin parengtos ataskaitos „Kadyrovas – grėsmė Rusijos saugumui“ pristatymas.
Ataskaitoje pažymima: jei nieko nedarysime, nekelsime Ramzano Kadyrovo nusikaltimų garsiai, jo grupuotė taps šalies šeimininkais. Deja, daugelis Rusijoje apie tai tiesiog bijo kalbėti – tai suprantama, kai šalyje siautėja nebaudžiamumas. Nors užfiksuotas ne vienas atvejis, kai Ramzanas Kadyrovas pačių nusikaltimų vykdytojų buvo įvardytas kaip užsakovas, pats jis nė karto nebuvo apklausiamas. Vladimiras Putinas susikūrė savotišką Frankenšteiną, kurio nebegali kontroliuoti. Čečėnijos viduje veikia Ramzanui Kadyrovui pavaldžios ginkluotosios pajėgos, t.y. apie 20 tūkstančių žmonių armija. Tokios neturi jokia kita Rusijos „respublika“.
Ataskaita (rusų kalba).

Kriminalinė ar europietiška Rusija?

„Jeigu mums tapo įprasti pranešimai apie likusių laisvų žurnalistų ir opozicijos Rusijoje persekiojimą, apie jų niekinimą teisinėmis priemonėmis – tai yra tik viena medalio pusė. Kita dalis – tai fizinės naikinimo priemonės, kurios vis dažniau „paleidžiamos į apyvartą“. 
Gruodį Rusijos Dūmos priimtas sprendimas leisti specialiosioms tarnyboms panaudoti šaunamąjį ginklą prieš demonstrantus įrodo, kad dabartinė valdžia siekia išlikti bet kokiomis priemonėmis. Neseniai Rusijoje buvo priimti ir teisės aktai, skelbiantys Rusijos įstatymų viršenybę prieš Europos Žmogaus Teisių Teismą.
Esama situacija byloja, kad Kremlius ir jo statytiniai aiškiai supranta, kad ima prarasti kontrolę bei viršenybę. Dabar aktyviai ruošiamasi rudenį vyksiantiems rinkimams į Dūmą. Įvertinant šalies ekonominę situaciją, Kremlius tikrai žino tikruosius savo reitingus.“
 – pasakoja Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Pastatyti Putiną į vietą

„Bent šešios krizės tapo išbandymu Europos stabilumui: karo Sirijoje sukeltas chaosas regione, galimas Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos, nuo Antrojo pasaulinio karo nematyto masto pabėgėlių antplūdis, neišspręsti finansiniai sunkumai, Rusijos ekspansionizmas ir nacionalizmo grįžimas į pagrindines politikos sritis.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sąmoningai sustiprino mažiausiai keturias iš šių krizių. Be avantiūrizmo Ukrainoje, jis įleido obstrukcionizmą į Europos politinę veiklą, palaikydamas populistines ir euroskeptiškai nusiteikusias partijas, eskalavo konfliktą Vidurio Rytuose, vykdydamas karinę intervenciją Sirijoje, ir dėl to apsunkino pabėgėlių krizę. Europa privalo suvokti V. Putino keliamą grėsmę ir pasipriešinti jo agresijai.“
– teigia ALDE grupės vadovas Guy Verhofstadtas.
Skaityti plačiau.

Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Ukrainos savaitė Europos Parlamente, diskusijos apie situaciją Rusijoje ir kitos aktualijos – apie tai Petras Auštrevičius pasakoja video komentare.

Žiūrėti video
Apie Nadijos Savčenko teismo procesą, Šengeno zonos perspektyvas, diskusijas su Rusijos opozicijos atstovais bei kitas aktualijas – Petro Auštrevičiaus radijo interviu
Europos Parlamento misijos Ukrainoje rekomendacijos šiai šaliai
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Atsisakyti   
Proudly delivered by
Soundest