If you cannot see images, please click here.
Savaitės skaičius

59 tiek „Tomahawk“ raketų JAV prezidento sprendimu paleista į Sirijos oro pajėgų bazę, iš kurios buvo įvykdyta brutali cheminė ataka prieš civilius Sirijos gyventojus.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

510,1 mln. – tiek gyventojų gyveno ES 2016 m. sausio 1 d. duomenimis. Tai 1,8 mln. daugiau nei prieš metus.

Savaitės citatos

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas apie karinius veiksmus prieš Siriją:
„Jei yra pažeidžiami tarptautiniai susitarimai, nėra vykdomi įsipareigojimai ir tampama grėsme kitiems, tikėtina, kad ankščiau ar vėliau bus imtasi atsakomųjų veiksmų.“ 

„Su korupcija susiję pinigai iš Rusijos, kurių savininkai paprastai yra aukšti pareigūnai arba valdžiai artimi žmonės, patenka į Europą, kuria įvairias tamsias schemas, korumpuoja europiečius. Ir tai leidžia didelį turtą valdantiems savininkams jaustis saugiai, komfortiškai, nebijoti jokių ribojimų. Tačiau visa tai – vagystė iš Rusijos žmonių. Tikiuosi, kad ateis diena, kai valstybės, kurios priglaudė tokius pinigus, privalės juos grąžinti Rusijos žmonės.“ – sakė Petras Auštrevičius, komentuodamas Seime atsiradusią iniciatyvą plėsti Lietuvoje nepageidaujamų asmenų ratą, į šalį uždraudžiant atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ir žmogaus teisių pažeidimais. Skaityti plačiau

Petro Auštrevičiaus kritika Europos Sąjungai dėl nepakankamo aktyvumo sprendžiant korupcijos Rusijoje problemą (video)
EP smerkia Rusijos ir Baltarusijos valdžios veiksmus

Balandžio 6 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliucijas, kuriomis pasmerkė Baltarusijos ir Rusijos neproporcingą atsaką į šiose šalyse nuvilnijusius protestus, kurių metu sulaikyta šimtai taikių demonstrantų, taip pat žurnalistų ir opozicijos atstovų. Europarlamentarai ragina nedelsiant paleisti sulaikytuosius, panaikinti jiems kaltinimus bei gerbti susirinkimų laisvę.
Rezoliucijoje dėl Baltarusijos Europos Komisijos kviečiama įvertinti, ar statant Astravo atominę elektrinę laikomasi aukščiausių saugos standartų, taip pat ar ES parama Europos Investicinio Banko paskolų pavidalu netaps vienu iš šios jėgainės finansavimo šaltinių ir ar tai neprieštarautų ES taikomoms sankcijoms Rusijai.
Svarstant rezoliucijas diskusijose aktyviai dalyvavo ir Petras Auštrevičius. 

Skaityti plačiau
EP rezoliucija dėl Baltarusijos
EP rezoliucija dėl Rusijos

Petro Auštrevičiaus kritika ES dėl neveiksmingos politikos Baltarusijos atžvilgiu (video)
Renginių ir susitikimų akimirkos

Kovo 7 d. Petras Auštrevičius ir „Kuriame Lietuvą!“ komanda aplankė Panevėžio Kazimiero Paltaroko ir Juozo Balčikonio gimnazijas bei Kriukų pagrindinę mokyklą.

2 metai iki „Brexit“: kur Lietuvos sprendimai?

„Nors dvišaliai susitarimai dėl „Brexit“ – neleidžiami, niekas netrukdo toms ES šalims, kurių didžiulė dalis piliečių šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje, priimti savo piliečiams palankių įstatymų. Reikia daryti daugiau ir veikti greičiau – kalbu apie daugybę kartų atidėliotą dvigubos pilietybės idėją. Beveik dviems šimtams tūkstančių, o gal ir daugiau Britanijoje gyvenančių lietuvių reikia pasiųsti aiškią žinią, kad, nepaisant jų sprendimo, visi yra ir bus laukiami čia, Lietuvoje, bei galės išsaugoti mūsų valstybės pasą. Būtent nuo to Lietuvos Seime reikėjo pradėti diskusiją apie mūsų migracijos problemų sprendimą. Jokiais nacionaliniais susitarimais žmonių atgal neprikviesi. Turime palikti plačiai atvertas duris. Jei žmonės bus priversti atsisakyti Lietuvos pilietybės ir ją praras – nebebus jokių galimybių.“ –  įsitikinęs Petras Auštrevičius. Skaityti plačiau

EP nustatė esmines Jungtinės Karalystės išstojimo sąlygas

Balandžio 5 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje nustatė sąlygas Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES susitarimo ratifikavimui. Joje teigiama, kad iki išstojimo datos šalis gali naudotis visomis ES narės teisėmis, tačiau kartu turi vykdyti visus įsipareigojimus Bendrijai, įskaitant įmokas į ES biudžetą. Taip pat atkreipiamas dėmesys į būtinybę užtikrinti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES piliečių ir Sąjungoje gyvenančių britų teisių apsaugą. Pažymima, kad susitarimas dėl naujų šalies ir Bendrijos santykių galės būti pasirašytas tik po Jungtinės Karalystės išstojimo, ir dalyvauti bendrojoje rinkoje šalis galės tik užtikrinusi keturias esmines ES laisves. 
Skaityti plačiau
EP priimta rezoliucija

„Brexit“ derybininko Guy Verhofstadt pasisakymas šia tema EP sesijoje (video)
EP už galimybę Ukrainos piliečiams į ES atvykti be vizų

Balandžio 6 d. Europos Parlamentas didele balsų dauguma pritarė tam, kad biometrinius pasus turintys Ukrainos piliečiai į ES trumpam laikui (ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį) turizmo ar verslo tikslais galėtų atvykti be vizų. Bevizis režimas galios visose ES valstybėse, išskyrus Airiją ir Jungtinę Karalystę, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.
Naujajai tvarkai dar formaliai turi pritarti ES Taryba. Tikėtina, kad Ukrainos piliečiai galės lankytis ES be vizų jau nuo birželio pradžios. Svarbu pažymėti, kad šis režimas nesuteikia galimybės įsidarbinti. 
Skaityti plačiau

Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Europos Parlamento pozicija dėl skyrybų su Didžiąja Britanija, situacijos Rusijoje ir Baltarusijoje vertinimas, bevizis režimas Ukrainai – tai ir kitos aktualijos Petro Auštrevičiaus video komentare.

Žiūrėti video
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Unsubscribe   
Proudly delivered by
Soundest