Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
„Facebook“ paskyraInterneto svetainė„Twitter“ paskyra
Savaitės skaičius

1950 – tais metais, gegužės 9 d., Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė suvienytos Europos idėją. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

38,7% – tiek procentų 30-34 metų Europos Sąjungos gyventojų turi aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą. Lietuvoje šis rodiklis siekia 57,6% ir yra didžiausias tarp ES šalių narių.

Savaitės citata

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris apie kai kurias ES šalis nares:
„Kai kalbama apie gavimą, mes turime europiečius „pilnu etatu“, tačiau kai kalba pasisuka apie prisidėjimą – jau tik europiečius „dalimi etato“. Pastarųjų yra per daug.“

Europos maršu tradiciškai paminėta Europos diena
Karolio Didžiojo premija įteikta popiežiui Pranciškui

Jau 67 kartą įteikta Karolio Didžiojo premija, kuria pagerbiami Europos vienybei nusipelnę asmenys. Šiemet jos laureatu tapo popiežius Pranciškus.
„Kai kas gali šaipytis ir sakyti, kad Europos Sąjungai tikrai sekasi blogai, jeigu jau prireikė popiežiaus pagalbos. Kiti klausia, kodėl iš Argentinos kilęs popiežius gauna apdovanojimą už taikų Europos vienijimą. Esame įsitikinę, kad popiežius Pranciškus šio apdovanojimo nusipelnė už savo vilties kupiną žinią Europai. Galbūt būtent argentinietis, žvelgdamas iš šalies, geriausiai gali nurodyti, kas mus, europiečius, labiausiai sieja, kad vėl galėtume sutelkti dėmesį į savo pranašumus. Būtent šiuo metu, kai žodžiai „Europa“ ir „krizė“ pernelyg dažnai tariami kartu, lengvai pamirštame, ką Europa jau nuveikė ir ką yra pajėgi nuveikti.“ – teigė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas. Skaityti plačiau.

„Mintimis ir širdimi, su viltimi ir be tuščių nostalgijų, kaip sūnus motinoje Europoje atpažįstantis savo gyvenimo ir tikėjimo šaknis, aš svajoju apie naują Europos humanizmą. Svajoju apie jauną Europą, sugebančią dar būti motina; motina, kuri turi savyje gyvybę, gerbia gyvybę ir teikia gyvenimo viltį. Svajoju apie Europą, kuri rūpinasi vaiku, kuri padeda kaip broliui prieglobsčio ieškančiam visko netekusiam atvykėliui. Svajoju apie Europą, kuri girdi ir brangina sergančius ir senus žmones, kad jie nebūtų paversti neproduktyviomis atliekomis. Svajoju apie Europą, kurioje būti migrantu tai ne nusikaltimas, bet kvietimas labiau rūpintis žmogaus orumu. Svajoju apie Europą, kurioje jaunimas kvėpuoja sąžiningumo oru, myli kultūros grožį ir paprastą gyvenimą, nesuterštą konsumizmo užgaidomis, kurioje tuoktis ir susilaukti vaikų – tai didžiulė atsakomybė ir džiaugsmas, o ne problema, žinant, kad trūksta stabilaus darbo. Svajoju apie Europą kuri gina visų teises, neužmiršdama ir visiems skirtų pareigų. Svajoju apie Europą, apie kurią nebūtų galima sakyti, kad rūpinimasis žmogaus teisėmis buvo paskutinė jos utopija.“ – sakė premijos laureatas popiežius Pranciškus.

Pabėgėliai iš Irako apsigyveno Petro Auštrevičiaus namuose

Praėjusių metų pabaigoje į Lietuvą iš karo krečiamo Irako atvykę Yasseras ir Hansi Al-Any su dviem vaikais jau kelias savaites gyvena Petro Auštrevičiaus vaikystės name Juodšiliuose (Vilniaus r.). Netoliese vyras susirado darbą, dukra pradės lankyti darželį, planuojama pasirūpinti jų tolesnėmis lietuvių kalbos pamokomis.
Sprendimą užleisti tėvų namus pabėgėliams Petras Auštrevičius su žmona Gintare priėmė viešumoje pasirodžius informacijai, kad jiems sunkiai sekasi įsikurti mūsų šalyje: „Nusprendėme pasiūlyti savo vasaros namus, buvusius mano tėvų ir mano vaikystės namus, kur tikrai turime vietos, kaip laikiną būstą pabėgėliams. Manome, kad jiems reikia padėti. Nebūtinai valstybė turi būti pagrindinė gelbėjanti ranka.“
Skaityti plačiau.

Diskutuota apie žmogaus teisių padėtį Turkmėnijoje

Gegužės 3 dieną Europos Parlamente Petro Auštrevičiaus iniciatyva vykusioje diskusijoje dėl Europos Sąjungos ir Turkmėnijos santykių ypač didelis dėmesys buvo skiriamas žmogaus teisių situacijai šioje šalyje. Šiuo metu Turkmėnija yra vienintelė Centrinės Azijos šalis, su kuria ES pasirašė, bet jau 15 metų neratifikuoja Partnerystės ir bendradarbiavimo sutarties dėl vis besitęsiančių žmogaus teisių pažeidimų.
Atsinaujinant diskusijoms dėl sutarties ratifikavimo, Turkmėnijos pilietinės visuomenės atstovai atkreipia dėmesį į tai, kad situacija šioje šalyje, deja, kol kas negerėja. Joje yra apie 10000 politinių kalinių, neegzistuoja spaudos laisvė, o tokios organizacijos kaip „Raudonasis kryžius“ į šalį tiesiog neįleidžiamos.
Renginio dalyviai palaikė nuomonę, kad Partnerystės susitarimo su ES perspektyva Turkmėnijai turi būti suteikta tik su sąlyga, kad ji ženkliai pagerins žmogaus teisių padėtį šalyje.

Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Diskusijos apie žmogaus teisių padėtį Turkmėnijoje, tragedijos Černobylyje paminėjimas bei gulbių migracija – apie tai Petras Auštrevičius pasakoja tradiciniame video komentare.

Žiūrėti video
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Atsisakyti   
Proudly delivered by
Soundest