Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
„Facebook“ paskyraInterneto svetainė„Twitter“ paskyra
Savaitės skaičius

~1000 – tik tiek iš planuotų 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų buvo perkelta iš Graikijos ir Italijos į kitas Europos Sąjungos šalis pagal pernai metų rugsėjį priimtą susitarimą. Dar ~4500 pabėgėlių į ES šalis buvo perkelta tiesiai iš trečiųjų šalių.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

14 – tiek Europos Sąjungos šalių narių turi veikiančias atomines elektrines. Beveik 130 ES veikiančių atominių jėgainių pagamina apie ketvirtį elektros energijos Bendrijoje.

Savaitės citata

Baltarusijos rašytoja, Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič apie Astravo jėgainės projektą:
„Aš manau, kad tai nusikaltimas. Nusikaltimas, kuris kalba apie tai, kad mes nesupratome Černobylio katastrofos, nepadarėme išvadų. Baltarusija uždara, autoritarinė sistema ir Černobylio tema irgi – uždaryta tema. Autoritarinė sistema negalvoja apie žmogaus gyvenimą kaip vertybę, negalvoja apie tautos ateitį, o tik apie valdžios problemas. Mes nesugebame prieštarauti, pas mus nėra nei anti-atominio judėjimo, nei tikro ekologinio judėjimo, nes valdžia viską kontroliuoja. Viską autoritarinėje šalyje sprendžia vienas žmogus – tai jis nusprendė, kad statysime atominę jėgainę. O visuomenė paralyžiuota tyli.“

Švęskime Europos dieną kartu!
Sergejaus Magnitskio tiesa tebėra pavojinga Kremliui

„Prieš aštuonerius metus dabar jau šviesaus atminimo teisininko Sergejaus Magnitskio nuveikti darbai, atskleidę milžiniškų apimčių Rusijos iždo lėšų grobstymą, į viešumą iškėlė tai, kas ilgą laiką buvo už širmos. Anuomet Kremliaus aparato įkalinto ir mirti pasmerkto teisininko surinkta medžiaga tampa ypač aktuali šiomis dienomis.
Sergejaus Magnitskio tiesa tapo pernelyg pavojinga sistemai, kuri neteisėtai turtėjo ir stiprėjo. Jo paviešinta korupcinė schema „Panamos popierių“ kontekste įgyja naujų spalvų. Todėl su Maskvos „palaiminimu“ rengiami nauji žygiai, kaip dar kartą sumenkinti Sergejaus Magnitskio atskleistus ir įvairių šalių teisėsaugos institucijų ne kartą patvirtintus duomenis apie pinigų grobstymą bei plovimą.
“ – pasakoja Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Darbiniame susitikime dėl bandymų sumenkinti Sergejaus Magnickio veiklos svarbą ir atminimą su investuotoju, Kremliaus kritiku William Browder.

Daugiau informacijos apie bandymus diskredituoti Magnickio veiklą

Praėjusią savaitę į Europos Parlamentą atvyko du Rusijos piliečiai, kurių pavardės įtrauktos į 2014 metų balandį Europos Parlamento patvirtintą 32 asmenų „Magnickio sąrašą“. Petras Auštrevičius atkreipė kolegų parlamentarų dėmesį į šį faktą bei, kartu su keliais kitais Europos Parlamento nariais, kreipėsi į Vyriausiąją įgaliotinę Frederiką Mogerini, ragindami pateikti Tarybai klausimą dėl sankcijų asmenims, esantiems „Magnickio sąraše“, įvedimo.

Plačiau apie incidentą Europos Parlamente
Kreipimasis į Federiką Mogerini
Apie dokumentinį filmą, siekiantį diskredituoti Sergejų Magnickį
Posėdžių akimirkos

Delegacijos ryšiams su Afganistanu posėdyje diskutuota apie Europos Sąjungos institucijų ir aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimą, formuojant ES užsienio politiką.

Petro Auštrevičiaus komentaras apie „Nord Stream 2“ (anglų kalba)
Balandžio 28 d. Europos Parlamento rezoliucija dėl vaiko interesų apsaugos
Europos Komisijos ataskaita apie derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties padėtį (anglų kalba)
Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Siekiai kvestionuoti Magnickio veiklą, diskusijos dėl ES biudžeto ir kitos aktualijos – apie tai Petras Auštrevičius pasakoja video komentare.

Žiūrėti video
Apie ES ir Ukrainos tarpparlamentinį posėdį, ES išlaidas, narystės ES privalumus ir kitas aktualijas – tradiciniame Petro Auštrevičiaus radijo interviu
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Atsisakyti   
Proudly delivered by
Soundest