Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
„Facebook“ paskyraInterneto svetainė„Twitter“ paskyra
Savaitės skaičius

>10 000 – mažiausiai tiek į Europos Sąjungą atvykusių nepilnamečių pabėgėlių yra dingę be žinios.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

~880 mln. – tiek keleivių sulaukia Europos Sąjungos oro uostai per metus. Lietuvos oro uostai pernai sulaukė 4,2 mln. keleivių.

Savaitės citatos

Naujasis Ukrainos premjeras Volodymyras Hroismanas:
„Su bet kuriuo kaimynu galima kurti gerus santykius, jei jis tik nėra agresorius ir nėra žudikas. Antraip nėra apie ką kalbėtis. Rusija turi pati apsispręsti, kokius santykius su ja gali kurti Ukraina. Iš esmės, mes pademonstravome savo tautos išdidumą, parodėme, jog savo žemių neatiduosime. Tai buvo jų strateginė ir geopolitinė klaida vykdyti tokią politiką Ukrainos atžvilgiu.“

Petras Auštrevičius:
„Skatinu Afganistano vyriausybę daryti viską savo galioje, kad būtų pagerinta saugumo situacija šalyje. Europos Sąjunga, savo ruožtu, turi remti žmones Irake, kuriant funkcionuojančią valstybę, kuri gali užtikrinti savo piliečių saugumą. Raginu Afganistano vyriausybę ir tarptautinę bendruomenę sustiprinti anti-terorizmo ir anti-radikalizacijos pastangas.

Diskusija apie Astravo atominę elektrinę Minske

Balandžio 22 d. Petras Auštrevičius, kartu su kolegomis politikais iš Lietuvos lankėsi Minske, kur Baltarusijos opozicijos iniciatyva vyko diskusija apie Astrave statomą atominę elektrinę.
P. Auštrevičius sako, jog kaimyninės šalies opozicija yra „ganėtinai sutrikusi“ valdžiai beatodairiškai stumiant šį projektą: „Abejoti dėl jų nuoširdaus susirūpinimo Astravo AE projektu ir jo įtaka energetikai, aplinkosaugai ir žmonių gyvybėms nereikia, bet reikia konstatuoti, kad opozicija yra ganėtinai sutrikusi, kadangi valdžia stumia projektą su did
elėmis pastangomis, mestos didelės finansinės ir politinės pajėgos, ir matydami tą visą įvykių tėkmę jie žvalgosi į mus, tam tikro supratimo ir patarimo, ką jiems daryti.“
Skaityti plačiau.

Kas užkoduota dujotiekyje „Šiaurės srautas 2“?

Praėjusią savaitę Berlyne įvyko Lietuvos ir Vokietijos vadovų susitikimas. Jis, be abejonių, atnešė naudos. Po susitikimo tradiciškai apsikeista mandagiomis frazėmis, pareikšta, kad Lietuva ir Vokietija dar niekada nebuvo tokios artimos. Įvertinta ekonominė partnerystė, patikimas sąjungininkės užnugaris. Gražu, tačiau greta šių žodžių yra vienas „bet“.
Vienu svarbiu klausimu Lietuvos ir Vokietijos požiūriai išsiskiria. Konkrečiai – dėl Baltijos jūros dugnu suplanuotos tiesti naujos dujotiekio atkarpos, jungsiančios Rusiją ir Vokietiją – „Nord Stream 2“ arba „Šiaurės srautas 2“.
Šį milijardais vertinamą projektą aš vadinu paprastai – tai yra projektas-žudikas. Kodėl taip manau – neseniai paaiškinau surengtoje konferencijoje Europos Parlamente. Norėčiau pristatyti pagrindinius argumentus.“ – pasakoja Petras Auštrevičius. 
Skaityti plačiau.

Išsami publikacija apie balandžio 6 d. Europos Parlamente vykusią diskusiją dėl „Nord Stream 2“ – projekto vertinimas per ES energetikos sąjungos interesų prizmę.
Susitikimų akimirkos

Iš kairės į dešinę: su Gruzijos Konstitucinio teismo pirmininku George Papuashvili, už kaimynystės politiką atsakingu Europos Sąjungos komisaru Johannes Hahn ir Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko advokatu Mark Feygin.

Kviečiame į parodos atidarymą!
Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Svarbūs susitikimai, diskusijos apie būdus padidinti SVV įmonių konkurencingumą – apie tai Petras Auštrevičius pasakoja video komentare.

Žiūrėti video
Atsakymai į klausimus kur ir kaip Briuselyje gyvena Lietuvos europarlamentarai Petras Auštrevicius ir Bronis Ropė bei įvairūs darbo Europos Parlamente užkulisiai – LRT laidos „Emigrantai“ video įraše.
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Atsisakyti   
Proudly delivered by
Soundest