Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
„Facebook“ paskyraInterneto svetainė„Twitter“ paskyra
Savaitės skaičius

9 – tiek Europos Sąjungos šalių narių vadovų kovo mėnesį kreipėsi į Europos Komisijos pirmininką, ragindami išsamiai įvertinti, ar Baltijos jūros dugnu planuojamas tiesti dujotiekis „Nord stream II“ neprieštarauja ES energetikos politikos tikslams.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

~5,1 mln. – tiek kūdikių per metus gimsta Europos Sąjungoje. Lietuvoje – 30 tūkst.

Savaitės citatos

Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Deividas Milibandas:
„Pasaulis yra padalintas į ugniagesius ir padegėjus. Daugybę amžių Britanija buvo ugniagesė. Dabar ne laikas šaliai prisijunti prie padegėjų gretų. Be kita ko, neturėtų kilti abejonių, kad Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos prilygtų tyčiniam padegimui ir tarptautinės tvarkos trikdymui.

Petras Auštrevičius:
„Migracijos sukeltų pasekmių sprendimas Europos Sąjungos viduje, grindžiant tai nacionaliniu lygmeniu, nėra įmanomas. Netgi didžiausios ES valstybės narės tai pripažįsta. Lieka pastebėti, kad Bendroji ES prieglobsčio sistema gali veikti esant Šengeno ir išorinių bei jūros sienų apsaugai. Akivaizdu viena, kad ES juda šios bendros sistemos link, privalomai vystant bendrąsias ES kompetencijas ir institucijas, kurios privalo padėti ES narėms tvarkytis su iškylančiais iššūkiais.

Europos Parlamento balandžio 12 d. rezoliucija „Padėtis Viduržemio jūros regione ir poreikis nustatyti holistinį ES požiūrį į migraciją“
Renginių akimirkos

Balandžio 15 d. Europos informacijos biure įvyko knygos „Pirmasis Lietuvos dešimtmetis Europos Sąjungoje: transformacija ar imitacija“ pristatymas ir diskusija „Lietuvos europėjimo perspektyvos ES krizės akivaizdoje“.

Laiškas Vladimirui Putinui dėl Nadijos Savčenko

Petro Auštrevičiaus iniciatyva 46 europarlamentarai narių pasirašė laišką, skirtą Rusijos Federacijos prezidentui V. Putinui. Juo raginama kuo greičiau paleisti neteisėtai sulaikytą ir remiantis sufabrikuotais kaltinimais nuteistą Ukrainos pilotę Nadiją Savčenko.
„Norime pabrėžti, kad ne kas kitas, bet Jūs būsite asmeniškai ir tiesiogiai atsakingas, jei neužkirsite kelio tragiškai baigčiai. Raginame Jus gerbti savo įsipareigojimus ir tučtuojau besąlygiškai paleisti N. Savčenko, o taip pat Olegą Sencovą, Aleksandrą Kolčenko ir kitus Ukrainos piliečius, neteisėtai kalinamus Rusijoje. Šių Ukrainos piliečių paleidimas yra būtinas žingsnis link santykių tarp Rusijos Federacijos ir Europos Sąjungos galimo normalizavimo.“ – teigiama laiške.
Skaityti plačiau.

Interviu apie ES ir Rusijos santykius

„Pirmiausia visiems Vakaruose pagaliau reikia aiškiai suprasti ir įsisąmoninti, kad dabartinis Rusijos režimas į nieką, išskyrus jėgą ir ryžtingą veikimą, nebekreipia dėmesio. Jėga – tai ir pagrindinis principas, kuriuo jis vadovaujasi ir vidaus politikoje. Be to, svarbu matyti, kad padėtis vis blogėja ir blogėja sparčiai. Režimas darosi vis agresyvesnis ir brutalesnis – dabar užtenka pažvelgti kad ir į Rusijos vidaus situaciją, iš kurios matyti, jog jis tik didina spaudimą visuomenei ir gilina apkasus aplink save patį. Negana to, tai jis daro itin demonstratyviai.“ – interviu teigė Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Diskutuota apie ES ir Turkijos susitarimą dėl migrantų

Praėjusį trečiadienį Europos Palamento nariai su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donald Tusk ir Europos Komisijos pirmininku Jean-Claude Juncker diskutavo apie ES ir Turkijos susitarimą dėl migrantų. Europarlamentarai ragino Europos Komisiją ir ES Tarybą atidžiai sekti žmogaus teisių ir saviraiškos laisvės padėtį Turkijoje, taip pat patikrinti įtarimus dėl galimo Sirijos pabėgėlių grąžinimo iš Turkijos į Siriją. Visgi daugelis EP narių, pripažinę minėto susitarimo trūkumus, pažymėjo, kad tai viena iš realiausių priemonių migracijos krizei suvaldyti.
Diskusijų vaizdo įrašai.

Dėmesys situacijai Lenkijoje

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria Lenkijos valdžią ragina gerbti ir užtikrinti teisės viršenybę. Jie ragina Lenkijos valdžią viešai paskelbti ir įgyvendinti šalies Konstitucinio Teismo sprendimus, kaip rekomendavo Europos Tarybos Venecijos komisija. 
EP pažymi, kad visi sprendimai dėl Lenkijos turi gerbti subsidiarumo principą, tačiau kiekviena ES valstybė turi vadovautis Sąjungos sutartyse numatytomis vertybėmis ir principais: pagarba žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms, demokratijai ir teisės viršenybei.
Rezoliucijos tekstas.

Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Diskusijos apie konfliktą Kalnų Karabache bei susitarimą su Turkiją, rezoliucija dėl situacijos Lenkijoje – apie tai Petras Auštrevičius pasakoja video komentare.

Žiūrėti video
Petro Auštrevičiaus pasisakymas Europos Parlamento plenarinės sesijos diskusijoje dėl situacijos Kalnų Karabache
ALDE frakcijos pirmininko Guy Verhofstadt pasisakymas Europos Parlamento plenarinės sesijos diskusijoje dėl kovos su terorizmu
Pastangos dėl Nadijos Savčenko išlaisvinimo, artėjantis NATO ir Rusijos atstovų susitikimas, referendumas Nyderlanduose ir kitos aktualijos – tradiciniame Petro Auštrevičiaus radijo interviu
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Atsisakyti   
Proudly delivered by
Soundest