Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
"Facebook" paskyraInterneto svetainė"Twitter" paskyra
Savaitės skaičius

150-200 tūkst. – tiek lietuvių šiuo metu gyvena Didžiojoje Britanijoje.

Įdomioji Europos Sąjungos statistika

1,38% – tiek vidutiniškai savo biudžeto išlaidų Europos Sąjungos šalys narės skiria tyrimams ir vystymuisi. Lietuva tam skiria 0.99%.

Savaitės citata

Buvęs Baltarusijos politinis kalinys Nikolajus Statkevičius:
„Sankcijų panaikinimas suteikia Aleksandrui Lukašenkai galimybę gauti Vakaruose kreditų. Jis pagaliau galės žaisti tą žaidimą, apie kurį seniai svajojo, - gauti pinigų iš Vakarų ir Rytų, nieko nekeisdamas šalyje. Jeigu pinigų iš Vakarų bus gauta, tai sušvelnės ekonomikos krizė ir bus galima griebtis naujų represijų.“

Diskutuota apie Šengeno zonos ateitį

Vasario 19 d. Seimo Europos informacijos biure vyko diskusija „Ar sugebėsime išsaugoti Šengeno sutartį?“.

Po Didžiosios Britanijos derybų su Europos Sąjunga

„Bent man kol kas įspūdis, kad didelio laimėjimo nei Didžioji Britanija, nei Europos Sąjunga nepasiekė. Kodėl britai nepasiekė laimėjimo, t.y. D. Kameronas? Susitarimai gana toli nuo tų, kurių reikalavo britų konservatoriai 2015 metų pradžioje, ir matome jau pirmą reakciją, kai Londono meras Borisas Johnsonas pareiškė, kad jis pasisakys už pasitraukimą, o tai rodo tam tikrą skilimą konservatorių partijos gretose“ – teigia Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Pramiegota galimybė: sankcijos Baltarusijai ir Astravo atomas

„Ar tikrai ES sankcijų panaikinimas Baltarusijai yra optimalus sprendimas, kaip šią savaitę tvirtino Lietuvos užsienio politikos vairininkai? Kaip bežiūrėsi, man tai panašiau į pramiegotą galimybę. ES sankcijų klausimas buvo patogi, netgi unikali galimybė pagaliau realiai iškelti atominės saugumo klausimą į tarptautinį, europinį lygmenį. O kas įvyko? Rezultatas – su minuso ženklu. Tai – akivaizdus Lietuvos užsienio politikos pralaimėjimas europiniame kontekste.“ – įsitikinęs Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Krymo totorių savivalda – Putino režimo taikinyje

Akivaizdu, kad okupacinė valdžia yra pasirengusi susidoroti su bet kuria kitokia nuomone ar mintimi, dabar to taikiniu tapo Krymo totorių Medžlisas. Deja, situacija blogėja visoje Rusijoje. Tai tik įrodo, kad šiandieninė ES politika Rusijos atžvilgiu yra teisinga. Represijos pačioje Rusijoje arba vykdomos Rusijos turi susilaukti adekvataus atsako iš ES. Tik tokiu būdu galima veikti Putino režimo atžvilgiu.“ – teigia Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

Vizitas Moldovoje ir linkėjimai Vasario 16-osios proga – apie šias ir kitas Europos Parlamento sesijos aktualijas pasakoja Petras Auštrevičius.

Žiūrėti video
Apie situaciją Moldovoje, diskusiją dėl Šengeno zonos ateities bei kitas aktualijas – Petro Auštrevičiaus radijo interviu
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
   Atsisakyti   
Proudly delivered by
Soundest