Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
"Facebook" paskyraInterneto svetainė"Twitter" paskyra
Europa karo zonoje. Ką galime padaryti?

„Po siaubingų įvykių Paryžiuje aišku viena – Europa atsidūrė karo zonoje. Tai ne bandymai terorizuoti, ne terorizmas. Tai karas. Ką galime padaryti? Viena – tai kariniai veiksmai prieš „Islamo valstybės“ ir teroristų bazes Sirijoje, Irake, taip pat – specialiųjų pajėgų operacijos, neutralizuojant šių organizacijų narius įvairiuose Europos miestuose. Jei net pagrindinių ES institucijų pašonėje, Briuselyje, tebėra problemų židiniai, veiksmų būtina imtis nedelsiant. Kitaip tai liks silpnumo, apsileidimo požymis.“ – sako Petras Auštrevičius.

Skaityti plačiau
Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko pareiškimas po atakų Paryžiuje
Savaitės skaičiai

Spalį per Viduržemio jūrą Europą pasiekė rekordinis skaičius migrantų – daugiau nei 218 tūkst. Iš viso šiemet ES jau pasiekė apie 800 tūkst. migrantų. 2014 metais į Senąjį žemyną iš viso atvyko 219 tūkst. migrantų.

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad per artimiausius keturis mėnesius iš Turkijos į Europą atvyks apie 600 tūkst. migrantų. Europos Komisija prognozuoja, kad kitąmet pabėgėlių į Europą skaičius sieks 1,5 mln.

Savaitės citatos

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas:
„Šengeno gelbėjimas yra lenktynės su laiku, o mes esame užsibrėžę laimėti šias lenktynes. Pirmiausia ir svarbiausia iš priemonių yra išorinių sienų kontrolės atkūrimas. Be efektyvios sienų kontrolės Šengeno taisyklės neišgyvens.“

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius:
„28 valstybės narės, vykdančios skirtingą migracijos politiką arba kovos su terorizmu politiką, negali užtikrinti ES stabilumo. Kol mes neturėsime šitų instrumentų, kol neturėsime veiksmingos išorinės sienos kontrolės ir akivaizdžiai efektyvaus bendradarbiavimo tarp slaptųjų tarnybų, tol XXI a. ES nebus normaliai funkcionuojanti organizacija.“

Susitikimų ir renginių akimirkos

Su Europos Sąjungos ambasadoriumi Pakistanui ir Afganistanui Franz-Michael Skjold Mellbin ir Afganistano saugumo pajėgų patarėju Hani Atmar aptarta prastėjanti saugumo situacija šioje šalyje bei ES galimybės skatinti saugumą ir stabilumą regione.

Susitikus su Moldovos Parlamento pirmininku Andrian Candu aptarta situacija šioje šalyje. „Ne metas delsimui ir politiniam pasyvumui – būtina imtis konkrečių veiksmų sprendžiant ekonomines problemas. Europos Sąjunga yra suteikusi visus įrankius bei galimybes Moldovai plėtoti europinę perspektyvą ir tik nuo pačios Moldovos priklauso tolimesnė šios šalies ateitis.“ – po susitikimo sakė Petras Auštrevičius.

Ukraina negali likti praeities apkasuose

„Yra ne vienas darbas, kurį prezidento P. Porošenkos Vyriausybė sėkmingai pradėjo. Pozityviai nuteikia ir tai, kad neseniai vykusiuose savivaldos rinkimuose populistai nesulaukė ryškesnės paramos. Deja, kol kas nuvilia Ukrainos vėlavimas įgyvendinant būtinas viešojo sektoriaus reformas, kaip ir kova su senojo režimo palikimu – korupcija. Ukrainai reikia tęsti ekonomikos ir politikos deoligarchizaciją, kelio atgal tiesiog nėra. Už delsimą ir klaidas lygioje vietoje moka kiekvienas ukrainietis. Paprasta taisyklė – kuo greičiau ir daugiau įsipareigojimų (reformų) Ukraina įgyvendins, tuo platesnės ES paramos sulauks.“ – po vizito Ukrainoje teigė Petras Auštrevičius. Skaityti plačiau.

Audio ir video įrašai
Apie praėjusios savaitės darbus Europos Parlamente – tradiciniu video formatu

Diskusija apie situaciją ir iššūkius Lietuvai, Europai ir pasauliui po teroristinių išpuolių Paryžiuje „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva – tiesiogiai“.
1 dalis, 2 dalis, 3 dalis. 

      Atsisakyti      
Proudly delivered by
Soundest