Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
"Facebook" paskyraInterneto svetainė"Twitter" paskyra
Savaitės skaičius

6 mėnesiai – tokiam laikotarpiui, iki 2016 m. kovo 15 d., Europos Sąjunga pratęsė sankcijas Rusijai dėl jos veiksmų, keliančių grėsmę Ukrainos suverenitetui, teritoriniam vientisumui ir nepriklausomybei. Sankcijos pritaikytos 149 fiziniams ir 37 juridiniams asmenims. Dėl Krymo aneksijos taikomos sankcijos pratęstos dar vasarą.

 

Savaitės citatos

„Tai ne tik Europos krizė. Tai globali krizė.“ – taip apie pabėgėlių krizę sakė Vilniuje viešėjusi ES vyriausioji įgaliotinė užsienio ir saugumo politikai Federika Mogerini.

„Nenoriu pasakyti, kad tai yra galutinis ir pastovus pasidalinimo mechanizmas. Galbūt šiuo metu ES politikai dar nepasiruošę tokiam sprendimui. Bet tebūnie tai sprendimas, kuris ir rodo sprendimą, o ne vien tik aikčiojimą, tūpčiojimą apie problemą.“ – taip Europos Parlamento patvirtintą Europos Komisijos siūlomą 120.000 pabėgėlių paskirstymo planą komentavo Petras Auštrevičius.

Pigiausią ir saugausią energiją Europai užtikrins tik sąžininga konkurencija

„Reikia pripažinti, kad šiuo metu ES neturi tikrai veikiančios bendros energetikos politikos ir tai yra silpnoji grandis, per kurią kertama. Dėl to kenčia ne tik Lietuva, Baltijos šalys ar europinį kelią pasirinkusi Ukraina, bet ir visa Europa. Tik bendra ES politika, tikra, o ne popierinė energetinė sąjunga užtikrintų švaresnės, saugesnės ir pigesnės energijos srautus. Tai ypač svarbu, siekiant atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos.“ – įsitikinęs Petras Auštrevičius. Skaityti plačiau.

Diskusijos apie Europos Sąjungos ateitį

Rugsėjo 19 d. vyko Europos federalistų sąjungos ir Europos federalistų sąjungos Lietuvoje organizuojama konferencija apie Europos ateitį – „Federalistų darbotvarkė Europai: Baltijos šalių perspektyva. Iššūkiai saugumui, gynybai, ekonominei ir politinei sąjungai“.
„Pastarojo meto įvykiai tik įrodo, kad Europa nepajėgi veikti ir priimti sprendimų po vieną. Lygiai taip pat Europai nereikia apsimestinio solidarumo – vienybės poreikis yra didesnis nei bet kada anksčiau. Todėl gilesnė integracija, gynybine ir ekonomine prasme, yra tai, be ko Senasis žemynas šiandien negali žengti nė žingsnio į priekį.“ – renginyje teigė Petras Auštrevičius.
Konferencijoje mintimis dalijosi ir Europos Federalistų sąjungos prezidentas, Europos Parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, Seimo nariai Gediminas Kirkilas ir Andrius Kubilius, kiti ekspertai bei svečiai.

Audio ir video įrašai
Apie praėjusią savaitę – tradiciniu video formatu

 

Kokiu sprendimu šią savaitę Europos Parlamentas parodė politinę valią? Tai ir dar daugiau Petras Auštrevičius pasakoja apžvalginiame video savaitraštyje.

  

Žiūrėti video

„Bijau, kad Rusijos prezidento veiksmai siunčiant kariuomenę ir ginkluotę į Siriją bus ne sprendimo, o didesnės problemos, skatinančios augančius pabėgėlių srautus, dalimi.“ – Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto posėdyje teigė Petras Auštrevičius. Žiūrėti pasisakymo įrašą.

Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto 09-14 posėdžio vaizdo įrašas
Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto 09-15 posėdžio vaizdo įrašas
Jungtinio Europos Parlamento Užsienio reikalų bei Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetų 09-15 posėdžio vaizdo įrašas
Šios savaitės Europos Parlamento veiklos prioritetai
      Atsisakyti      
Proudly delivered by
Soundest