Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
Savaitės citatos ir įdomūs faktai Graikijos tema

882 eurų – tokią vidutinę pensiją gauna Graikijos žmonės (Lietuvoje vidutinė pensija siekia 242 eurų).
Pensijoms mokėti Graikija išleidžia apie 17% nuo BVP (palyginimui Lietuva – apie 8%).
Nedarbo lygis Graikijoje siekia apie 26%, o šalies skola – apie 177% nuo BVP.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas: 

„Jei bendras sutarimas nebus pasiektas, derybos baigsis ir pasekmės bus nenuspėjamos – gali įvykti ir blogiausias scenarijus, kai pralaimėsime visi. Jei nesugebėsime susitarti, Graikija gali bankrutuoti, o jos bankų sistema tapti nemoki. Ir, žinoma, sunkiausia dėl to bus Graikijos žmonėms. Neabejoju, kad tai paveiks visą Europą ir geopolitiniu požiūriu. Tie, kurie turi iliuzijų, jog taip nebus, yra naivūs. Turiu garsiai ir aiškiai konstatuoti, kad galutinis terminas baigiasi šią savaitę.“ 

 

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris:

„Labai norėčiau, kad „Grexit“ scenarijaus būtų išvengta. Europos Sąjungoje kai kas atvirai pasisako už tai, kad Graikija pasitrauktų iš euro zonos. Mano patirtis rodo, kad pernelyg supaprastinti sprendimai dažnai būna klaidingi sprendimai. Europoje nėra paprastų sprendimų. Europa reiškia nuolatines pastangas rasti kompromisinius sprendimus – tokia buvo ir yra Europos Komisijos misija.“

 

Vokietijos kancelerė Angela Merkel:
„Mes gerbiame Graikijos referendumo rezultatus, bet yra dar 18 euro zonos šalių, į kurių suverenius poreikius taip pat reikia atsižvelgti. Graikijos premjeras pažadėjo pateikti detalų planą ir mes turime tik kelias dienas sprendimo suradimui.“ 

Graikijos referendumo vertinimas

„Kokia yra esminė šios pietų Europos valstybės valdžios bėda? Neatsakingi politikai „bando“ išlaikyti Graikiją euro zonoje ir pačioje ES pagal savo susikurtas vienpuses žaidimo taisykles, praktiškai vengdami bet kokių Europos Sąjungos kriterijų vykdymo ir galiojančių taisyklių. Dabartinė „graikiška“ tvarka euro zonoje neturi perspektyvų, kad ir kaip savo valstybės piliečiams tai mėgintų neigti premjeras A. Cipras ir jo politiniai partneriai. Politikos kuluaruose kalbama, kad radikalūs Graikijos kairieji yra nuoširdžiai įsitikinę savo politikos teisingumu. Tačiau akivaizdu, kad naujoji valdžia per penkis mėnesius padarė tik vieną darbą – dar labiau komplikavo savo šalies ekonominę padėtį, visiškai prarasdami partnerių Europoje pasitikėjimą.“ – prieš referendumą Graikijoje sakė Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau. 

„Referendume „prieš“ daugiausiai balsavo jaunimas. Ta socialinė grupė, kuri labiausiai paveikta ekonominės situacijos Graikijoje. Pensininkai buvo labiau palankūs susitarimui su kreditoriais. Ne pensijų, o ekonominės ateities klausimas dominuoja Graikijoje.“ – referendumo rezultatus vertino Petras Auštrevičius.

Video komentaras

„Tai sunki diena. Graikija pareiškė savo nuomonę. Dabar Graikijos vyriausybė turi pateikti pasiūlymus, kurie galėtų įtikinti kitų euro zonos valstybių narių ir Briuselio institucijas.“ – sakė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas.

Video komentaras
Graikijos premjeras antradienį lankėsi Europos Parlamente

„A. Tsipras daugiau kalbėjo kaip politikas, o ne kaip ministras pirmininkas. Jis pateikė daug gražių frazių, bet aš neišgirdau jokio politinio įsipareigojimo, kad aiškus ir labai gerai struktūruotas planas bus pateiktas laiku. Žodžiais jau nebetikima, norima pamatyti konkrečius dokumentus.“ – sakė Petras Auštrevičius.

Skaityti plačiau

„Sutinku, kad Graikijos žmonės padarė daug, tačiau problema, kad nepakankamai padarė Graikijos politikai. Jūs kalbate apie reformas, tačiau nepateikiate jokių konkrečių pasiūlymų.“ – diskusijoje su Graikijos premjeru sakė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) politinės grupės pirmininkas Guy Verhofstadt. 

Video (anglų kalba)
      Atsisakyti      
Proudly delivered by
Soundest