Jeigu nematote paveikslėlių, spauskite čia.
89 – tiek asmenų yra Rusijos paskelbtame „juodajame sąraše“. Tarp tų, kuriems uždrausta atvykti į Rusiją – ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius bei dar šeši asmenys iš Lietuvos.
143,5 mlrd. eurų – tokio dydžio yra Europos Komisijos pateiktas 2016 m. ES biudžeto projektas. ES biudžetas sudaro apie 1% ES BVP. 94% ES biudžeto skiriama projektams valstybėse narėse finansuoti.
Savaitės citatos

“Tai ir toliau mažina tarpusavio pasitikėjimą ir trukdo pastangoms siekti konstruktyvaus dialogo, idant būtų rastas taikus ir ilgalaikis dabartinės geopolitinės krizės sprendimas.” – taip Rusijos “juodąjį sąrašą” įvertino Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas.

“Skatinti prekybą su JAV ir neatsilikti nuo konkurentų iš kitų regionų yra mūsų interesas, siekiant darbo vietų bei ekonomikos augimo.” –  Transatlantinės prekybos sutarties klausimu sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

ES viršūnių susitikimas Rygoje – ne „Eurovizija“, bet lyderiai aiškūs.

„Latvijoje vyko ES ir Rytų partnerystės programos šalių ketvirtasis viršūnių susitikimas, kuris žymi šiame projekte dalyvaujančių valstybių – pirmiausia Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos – pusiaukelę. Kaip žinia, kitos šalys – Baltarusija ir Armėnija – pasirinko kryptį link Eurazijos sąjungos ir Rusijos, o Azerbaidžanas tebelaviruoja tarp Rytų ir Vakarų. Taigi – kaip galėtume vertinti Rygos viršūnių susitikimo rezultatus?“ – mintimis dalijasi Petras Auštrevičius. Skaityti plačiau.

Ką praėjęs rinkimų maratonas atneš Europai?

„Per pastarąsias porą savaičių Europoje matėme trejus rinkimus – Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje ir Ispanijoje, o taip pat – referendumą Airijoje. Daug diskusijų sukėlę rezultatai žada permainas nacionalinėse scenose, o ką tai reiškia visos Europos kontekste?“ – svarsto Petras Auštrevičius.
Skaityti plačiau.

Ragina ištirti prancūzų radikalės M. Le Pen partijos finansavimą iš Maskvos.

Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Petras Auštrevičius paragino Parlamentą ir Prancūzijos vyriausybę tirti radikaliosios „Nacionalinio fronto“ partijos ir jos lyderės Marine Le Pen veiklą bei imtis sankcijų jos atžvilgiu.
„Esu tikras, kad Prancūzijos valdžia ir Europos Parlamentas negali toliau toleruoti tokios situacijos, kai purvini ir korumpuoti Kremliaus pinigai skiriami partijos veiklai tokioje svarbioje ES šalyje kaip Prancūzija. M. Le Pen vyksta į Maskvą pasiimti pinigų ir gauti atitinkamas Kremliaus instrukcijas, ir tai jau ne pirmas toks vizitas.“ – sakė Petras Auštrevičius.  Skaityti plačiau.  Video.

Audio ir video įrašai
Praėjusią savaitę Europos Parlamente

Svarbiausi praėjusios savaitės įvykiai Europos Parlamente – tradiciniu video formatu. 

Žiūrėti
Interviu nepriklausomam Baltarusijos TV kanalui

Petro Auštrevičiaus video interviu apie santykius su Rusija, šios šalies politiką bei rusakalbių situaciją Lietuvoje. 

Žiūrėti (rusų kalba)

Apie „juodąjį sąrašą“, Rytų partnerystės susitikimo Rygoje rezultatus ir kitas aktualijas – Petro Auštrevičiaus interviu „Extra FM“ eteryje. Klausyti interviu. 

JT generalinio sekretoriaus vizitas EP

Tarptautinis terorizmas, pabėgėlių ir migrantų situacija – tokie pagrindiniai gegužės 27 dieną Europos Parlamente viešėjusio Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus Ban-Ki Moono kreipimosi į Europos Parlamento narius akcentai.
Skaityti kreipimosi tekstą.

Žiūrėti ištraukas (anglų kalba)

Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto
posėdžio (05-26) vaizdo įrašas

Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitečio
 posėdžio (05-28) vaizdo įrašas.

Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto, Žmogaus teisių bei Saugumo ir gynybos pakomitečių jungtinio posėdžio (05-28) vaizdo įrašas.

Kviečiame sekti P. Auštrevičiaus veiklą "Facebook".
      Atsisakyti      
Proudly delivered by
Soundest